CIRCUITO CORRE-SAN 2016

NON DEIXES QUE O MAÑAN SE CONVIRTA EN NUNCA. CORRE

Un ano máis moitos foron os membros do Clube que disfrutaron do circuíto de carreiras saudables   CORRESAN , programa de carreiras a pé organizadas pola Federación Galega de Atletismo e patrocinadas polo Concello de Santiago de Compostela a través do seu Departamento de Deportes.

O fin deste circuíto é o de  concienciar sobre os beneficios  que a actividade física regular provoca na mellora da calidade de vida de todos aqueles que se animen a practicar.

O circuíto constou de catro probas.

•             30 de XULLO : CORRESAN RUTA DA PRATA- ANGROIS.

•             03 DE SETEMBRO: CORRESAN NOCTURNA CIDADE VELLA.

•             18 DE SETEMBRO: CORRE SAN MONTE PEDROSO.

•             15 DE OCTUBRE: CORRE SAN RUTA DOS PARQUES.

Algúns optaron por participar nalgunha das carreiras de xeito individual , pero a meirande parte dos membros do clubE fixérono en todo o circuíto.

 Acadáronse podiums nas categorías alevín feminino,  sendo o primeiro posto para Carmen Juanatey e o terceiro para Ainoa Gontán.

Na categoría alevín  masculina Mateo Cao Fontán e Iago Cao Blanco subirán a segunda e terceira praza do caixón respectivamente.

Benxamín masculino Yeray Valle Migez  conseguiu o bronce para o seu haber.

Na categoría de veteráns tamén se acadaron dúas pratas, Xosé Manuel Malvido  en veterano C. E na  feminina B será  Monserrat Veiga Blanco a que suba o pódium.

 

RESULTADOS CIRCUITO: http://panel.carreirasgalegas.com/documento/Clas_circuito%20DEF.pdf/a3f41f9b-9db6-b78c-9a33-39daf54ccabc

RESULTADOS DOS NOSOS PARTICIPANTES

NON DEIXES QUE O MAÑÁN SE CONVIRTA EN NUNCA!!
1: Ruta da Prata – Angrois | 2: Nocturna – Cidade Vella | 3: Monte Pedroso | 4: Ruta dos Parques)
Categoria absoluta
PUESTO DORSAL NOMBRE  PUESTO Ruta Da Nocturna Monte Ruta dos SUMA PUNTOS
CATEGORIA Prata cidade vella Pedroso Parques
12 273 NEMESIO LOPEZ FERNANDEZ 5- VAN 362 15 7 6 390 28
45 34 Xoxe Manuel Malvido Carrillo  2 VCM 362 51 39 43 495 133
61 264 JOSE MANUEL CAO GARCIA 22-VAM 61 70 63 362 556 194
63 73 JUAN CARLOS BRANDON  RODRIGUEZ 11 VBM 70 71 66 199 106 207
69 275 SANTI CANICOBA 24-VAM 62 362 53 105 582 220
88 74 JOSE ANTONIO JUANATEY PEREZ 31VAM 30 362 45 202 639 277
129 101 JAVIER DOSIL RIVAS 48VAM 54 362 51 362 829 467
132 255 JOSE MANUEL ROSENDE SEOANE 50- VAM 167 142 116 127 552 385
137 157 FRANCISCO JAVIER PAZOS SUAREZ 20VBM 153 362 115 132 762 400
146 92 EMMA VEIGA BLANCO 10-VAF 165 178 129 128 600 422
153 76 JOSE RAMON LAGO QUINTERO 55-VAM 40 46 362 362 810 448
156 212 MANUEL IGLESIAS UZAL 8-VCM 188 188 124 140 655 452
160 215 MOISES IGLESIAS AMENEIRO 57-VAM 198 190 126 141 655 457
168 18 MONTSE VEIGABLANCO 2-VBF 196 203 135 145 679 476
226 319 Carlos Manso Domínguez 6 JuvM 362 149 362 113 988 624
227 27 Mº ISABEL QUIREZA RAMOS 8-VBF 223 247 156 362 988 626
243 79 JUAN GARCIA FANDIÑO 79- VAM 362 362 41 362 1042 680
245 134 María Ángeles Pérez Gutiérrez 79-VAF 236 250 362 195 1043 681
248 71 María Del Carmen Recarey Fernández 9-VBF 240 251 362 197 1050 688
248 59 ESTRELLA NOREIRA 14 SEF 362 201 362 125 1050 688
252 70 MARIA DEL PUERTO FONTAN RODRIGUEZ 10VBF 229 362 362 198 1151 782
302 253 Paula Piñeiro Guillen 29-VAF 232 243 362 362 1199 837
314 56 ALEX BARREIRO GARCIA 32-VAF 235 362 362 362 1321 959
315 33 ANA VIGO LIÑARES 15VBF 241 362 362 362 1327 965
316 123 PEDRITO ANCHEZ DEL RIO 109 VAM 242 362 362 362 1328 966
333 72 María Elena Antelo Alcalde 16 VBF 362 270 362 362 1356 994
337 192 SONIA BARCA BELENDA 39 VAF 362 362 362 362 1448 1086
337 37 JOSE ANTONIO VALIÑO  CES 116 VAM 362 362 362 362 1448 1086
337 80 ROSA ROZAS LOSADA 40 VAF 362 362 362 362 1448 1086
337 214 MARIA JOSE BARBAZAN SUEIRO 42 V AF 362 362 362 362 1448 1086
Carreira Escolar 1 (Benxamín – Alevín)
PUESTO DORSAL NOMBRE  PUESTO Ruta Da Nocturna Monte Ruta dos SUMA PUNTOS
CATEGORIA Prata cidade vella Pedroso Parques
3 711 Mateo Cao Fontán 2 AleM 4 8 2 6 20 12
3 705 Carmen Juanatey Garea 1 ALE-F 5 4 4 4 17 12
5 761 Iago Cao Blanco 3 AleM 7 9 5 7 28 19
6 764 Noé Novoa Gil 4 AleM 84 5 6 13 108 24
7 766 Roí Rial García 5 AleM 6 14 10 84 114 30
9 742 AINOA GONTAN IGLESIAS 3 AleF 84 15 8 10 117 33
11 709 Yeray Valle Miguez 3 BenM 12 17 11 17 57 40
12 767 Mateo F. Sánchez Gianzo 6 AleM 13 16 84 15 128 44
13 746 Ana Rosende Piñeiro 4 AleF 14 19 84 18 135 51
13 737 Mario Rey Ansemil 4 Ben M 17 23 18 16 74 51
17 744 Candela Pereira Seijo 4 AleF 84 26 15 12 137 53
20 726 Carmen Casal Iglesias 2 BenF 24 35 21 25 105 70
22 727 Carmen González Otero 3 BenF 34 0 37 39 110 71
22 745 Lía Pereiro Seijo 6 AleF 84 30 20 21 155 71
30 712 Sofía Cao Fontán 7 BenF 25 32 28 31 116 84
32 760 Marco Becerra Barreiro 9 AleM 84 10 84 5 183 99
35 731  Alejandra Pernas Pérez 8 BenF 35 43 35 35 148 105
37 730 Sara Noya Vidal 8 AleF 84 42 34 34 194 110
39 740 Candela Cesar Rúa 9 AleF 84 18 84 11 197 113
41 739 Olimpia Cabio Menéndez 10 Alef 84 84 9 23 200 116
53 741 Sofía Dodman Vázquez 17 Alef 84 11 84 84 263 179
55 713 Noelia García Rozas 18 Alef 84 84 19 84 271 187
27 765 Nicolás Piñeiro Castro 17 Ale M 84 27 84 84 279 195
59 725 Noa Becerra Barreiro 11 BenF 84 84 84 38 290 206
60 715 Carlos Sanmartín Cameán 18 AleM 84 84 84 84 336 252
60 728 Ainoa lago Fernández 13 Ben F 84 84 84 84 336 252
60 729 Paula García López 13 Ben F 84 84 84 84 336 252
60 732 Enma Vieites Couselo 13 Ben F 84 84 84 84 336 252
60 733 Asier Dolman Mata 17 BenM 84 84 84 84 336 252
60 734 Jorge Iglesias López 17 BenM 84 84 84 84 336 252
60 735 David Losada Martínez 17 BenM 84 84 84 84 336 252
60 736 Martin Neo Varela 17 BenM 84 84 84 84 336 252
60 738 Antón Romar Fernández 17 BenM 84 84 84 84 336 252
60 743 Valentina González Reimondez 20 AleF 84 84 84 84 336 252
60 759 Martin Bello Souto 20 Ale M 84 84 84 84 336 252
60 762 Iván García Cao 20 Ale M 84 84 84 84 336 252
60 763 Carlos Mira Vázquez 20 Ale M 84 84 84 84 336 252
60 768 Santiago Vieites Couselo 20 Ale M 84 84 84 84 336 252
60 777 Zoe De Alsa López 16 Ben F 84 84 84 84 336 252
Carreira Escolar 2 (Infantil – Cadete)
PUESTO DORSAL NOMBRE  PUESTO Ruta Da Nocturna Monte Ruta dos SUMA PUNTOS
CATEGORIA Prata cidade vella Pedroso Parques
9 806 Manuel Juanatey Garea 5 CadM 9 11 8 6 34 23
8 827 Sergio Carballal Varela 6 CadM 11 8 6 71 96 25
10 834 Pablo Rey Ansemil 4 InfM 21 14 10 8 53 32
14 832 Nicolás González Otero 6 InfM 18 13 14 13 58 40
21 804 Xiana Brea Veiga 4 InfF 29 19 19 23 90 61
24 837 Pablo Villaverde Rodríguez 11 InfM 20 27 71 24 142 71
26 836 Martín Rosende Piñeiro 12 InfM 28 25 21 71 145 74
28 830 Ángela Noya Vidal 9 InfF 28 25 21 71 145 74
48 835 Mateo Rivadulla Enguix 21 InfM 71 36 71 71 249 178
51 812 Nerea Iglesias Barbazán 6 CadF 40 71 71 71 253 184
52 823 Pablo Mallo Noya 23 InfM 42 71 71 71 255 184
53 825 Belén Manso Rodríguez 10CadF 71 71 71 71 284 213
53 826 Aitana Martínez Rey 10CadF 71 71 71 71 284 213
53 828 Celia Mira Vázquez 14 Inf F 71 71 71 71 284 213
53 829 Ana Manso Rodríguez 14 Inf F 71 71 71 71 284 213
53 831 Manuel Bermúdez Rodríguez 25 Inf M 71 71 71 71 284 213
53 833 Xurxo Rey Pancorbo 25 Inf M 71 71 71 71 284 213
53 858 Nicol Larrauri Hernández 13 Cada F 71 71 71 71 284 213