GRAN FIN DE SEMANA NA PISTA CUBERTA

GRAN FIN DE SEMANA NA PISTA CUBERTA DE OURENSE

 

1 RECORD GALEGO

3 OURO

1 PRATA

3 BRONCE

          8 Cuartos postos, e moitas mellores marcas persoais, e o resume dos Campionatos Galegos de Pista Cuberta, celebrado este fin de semán en OureNSe, nas categorías Xuvenil e Junior (sábado) e Benxamín, Alevín e Infantil (domingo)

 

Sen dúbida, foi unha fin de semana completa en canto a Campionatos para os atletas da nosa Escola. Estamos a falar dos Campionatos Galegos de Pista Cuberta que se disputaron ó longo de dúas xornadas nas Instalacións Deportivas de Expourense.

A primeira xornada foi para as categorías Sub18 e Sub20 (Xuvenil e Junior), onde xa atopamos un alto nivel nos participantes.

Ata alí chegaron os atletas que, despois de pasar por diferentes Controis de Marcas, acadaron as marcas mínimas esixidas pola FGA para disputar, cada un na súa modalidade, un bo posto, aspirando moitos deles a subir no pódium e como non, acadar esas Mínimas que lles darían o pasaporte para os vindeiros Campionatos de España.

Foron moitas as Marcas Persoais (MMP) acadadas:

XUVENIL (Sub18)

NERE IGLESIAS

Nere Iglesias– 60ml: 7.87 – OURO (Campiona Galega Xuvenil en 60ml)

Nere Iglesias – 200ml: 25.70 – OURO (Campiona Galega Xuvenil en 200ml)

Belén Manso – 60ml: 9.72

Belén Manso – 400ml: 1.13.84

 

 

 

 

 

 

JUNIOR (Sub20)

Carlos Manso – 60ml: 7.44

 

MARTINA LIU PAZOS

Martina Liu Pazos – Peso 4kg: 4.79m – BRONCE (Subcampiona Galega Xuvenil en Peso)

 

 

JUNIOR (Sub20)

Bieto Pita – Lonxitude: 5.17

XUVENIL (Sub18)

Igual de importante foi a actuación dos demáis representantes do noso Club, entre os cales algúns estreábanse nunha competición desta magnitude…

Brais Fernández – 60ml: 7.73

Manuel Juanatey – 60mv: 10.68

Manuel Juanatey – 800ml: 2.20.14

Adrián Fuentes – Peso 5kg: 8.55

Mención especial merece Nere Iglesias con dous OUROS,  que engadido ó xa acadado fai apenas un mes no Campionato Galego Absoluto no 60ml, levaranna a disputar dentro de 15 días o Campionato de España de Pista Cuberta en Antequera (Málaga).

RESULTADOS

 

A segunda xornada foi para as categorías Sub10, Sub12 e Sub14 (Benxamín, Alevín e Infantil). Ata alí chegaron un gran número de atletas do clube, moitos era a súa primera competición oficial (categoría Benxamín), despois de pasar por controis de marcas que lle deron acceso mediante marcas mínimas as probas do campionato e así temos MMP (Mellores Marcas Persoais):

BENXAMÍN (Sub10):

ALVARECHO GONZALEZ

Alvarecho Gonzalez – 50ml: 8.20

Fiz Caracuel – 50 ml: 8.73

Alvarecho Gonzalez – 500ml: 1:40.64 – BRONCE (Subcampión Galego Benxamín en 500ml)

Pablo Iglesias – 1000ml: 3:52.01

FIZ CARACUEL

Fiz Caracuel – Altura: 1.06m – OURO (Campión Galego Benxamín en Altura) – RECORD GALEGO

Pablo Iglesias – Lonxitude: 2.97m

Martín Maceiras – Peso 1kg: 5.77m

ALEVÍN (Sub12):

Antón Romar – 1000ml: 1:35.18

David Losada – Peso 2kg: 6.45m

INFANTIL (Sub14):

Candela Pereira – 1000ml: 3.39.44

CARMEN JUANATEY

Carmen Juanatey – 60m valados: 10.82 – PRATA (Subcampiona Galega Infantil en 60mv)

Carmen Casal – Altura: 1.18m

Candela Pereira – Lonxitude: 4.07m

Valentina Gonzalez – Peso 3kg: 7.17m

RESULTADOS

 

 

 

 

 

Sen dúbida dúas fantásticas xornadas e unha grandiosa competición.

NORABOA A TOD@S ELES!!