Os máis pequenos na Pista Cuberta e no Campo a Través.

Seguindo cos nosos pequenos de protagonistas, imos ver que deu de sí as dúas derradeiras  fins de semana nas que participaron en dúas modalidades ben distintas pero de plena tempada, como son a Pista Cuberta e o Campo a Través :

FINAL DA LIGA GALEGA ESCOLAR FEDERADA EN PISTA CUBERTA.

Celebrado o pasado sábado 16 de Xaneiro nas Pistas Cubertas do Pazo dos Deportes de Riazor en A Coruña en xornada de mañá para as categorías Benxamín e Alevín, e en xornada de tarde para a categoría Infantil.

Ata alí desprazouse un numeroso grupo da nosa escola, xa que tivemos representación en tódalas categorías.

Dado que foi a Final da Liga Galega, o nivel atopado foi alto, pero aínda así déronno todo quedando a clasificación da seguinte maneira :

  • 5º Posto, o Equipo Alevín Feminino con 107.5 Ptos.
  • 5º Posto e en repesca, o Equipo Benxamín Masculino con 102.5 ptos.
  • 8º Posto e en repesca, o Equipo Benxamín Feminino con 102.5 Ptos.
  • 8º Posto , o Equipo Alevín Masculino con 88.5 Ptos.
  • 9º Posto, o Equipo Infantil Masculino con 93.5 Ptos.

Resumo da xornada :

50ml Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
3 PABLO 7.56 7,53 MMP

16

MARTÍN R. 8.41 MMP

50ml Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
10 CÉSAR 8.40 8.53

15

NICO 9.01 MMP

50ml Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

3

SOFI D. 8.31 8.02 MMP
15 NOE 9.11 MMP

50ml Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

2

MARTÍN 8.67 8.48 MMP
9 YERAY 8.91 9.23

50ml Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

4

CARMEN C. 8.98 9.06
5 AINOA L. 9.02 9.08

50mv Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

9

NICOLÁS 10.81 MMP RC
13 GORKA 10.95 MMP

500ml Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

11

IAGO 1.49.16 1.46.95 MMP
13 DANI 1.50.40 MMP

500ml Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

8

NOE 1.52.65 MMP
9 ANA 1.54.13 1.52.76 MMP

500ml Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club

8

YERAY 1.55.47 1.53.72 MMP
16 DAVID 2.23.34 MMP

500ml Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

9

AINOA L. 2.21.36 2.01.62 MMP
12 SARA 2.16.55 2.04.27 MMP

1000ml Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

11

NICOLÁS 3.39.19 3.41.34
13 PABLO R. 3.38.03 3.46.23

1000ml Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

9

MARCO 3.53.10 3.48.54 MMP
11 MATEO C. 3.57.26 3.57.00 MMP

1000ml Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

4

CARMEN 3.41.01 3.49.91
9 CANDELA C.R. 4.07.32 MMP

1000ml Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club

3

ANTÓN 4.00.48 3.48.31 MMP
12 JORGE IGLESIAS 4.06.63 4.22.52

1000ml Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
13 SOFI 4.49.42 MMP

Altura Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
6 PABLO 1.32 1.30

Altura Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

12

NICO 0.95 0.90
12 MARTÍN B. 0.95 0.90

Altura Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

2

CARMEN 1.16 1.20 MMP
13 VALENTINA 1.03 0.90

Altura Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
10 MARIO R. 0.80 0.80 MMP

Altura Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club

1

CARMEN C. 0.95 1.00 MMP

Lonxitude Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

7

GORKA 3.81 3.70
11 PABLO R. 3.49 3.42

Lonxitude Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

6

MARCO 3.50 3.37
16 CARLOS 3.22 2.80

Lonxitude Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

2

SOFI D. 3.61 3.49
13 AINOA G. 2.82 MMP

Lonxitude Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

1

MARTÍN 2.39 2.79 MMP
6 ANTÓN 2.59 MMP

Lonxitude Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

12

ENMA 2.37 MMP
16 SARA 2.23 2.16

Triple Salto Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
15 SIMÓN 6.49 MMP

Peso 3kg Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

17

PABLO M. 3.61 MMP
18 MANUEL BERMÚDEZ 3.52 MMP

Peso 2kg Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

13

DANI 5.10 5.57 MMP
16 MARTÍN B. 4.74 MMP

Peso 2kg Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

10

VALENTINA 6.03 5.29
15 MARTA 4.26 MMP

Peso 2kg Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

3

JORGE IGLESIAS 3.80 4.61 MMP
16 RUBEN 2.32 MMP

Peso 2kg Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP

Rec.Club

7

CARMEN G. 2.66 3.62 MMP
14 NOA 3.06 2.86

Relevos 4×1 Infantil Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
8 EQUIPO 2.05.72

Relevos 4×1 Alevín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
6 EQUIPO 1.01.68

Relevos 4×1 Alevín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
5 EQUIPO 59.69

Relevos 4×1 Benxamín Masculino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
8 EQUIPO 1.17.11

Relevos 4×1 Benxamín Feminino

Pto. Cat.

Nombre MM Ant. Marca MMP Rec.Club
7 EQUIPO 1.10.13

 

 

 

FASE INTERCORMARCAL DO CAMPO A TRAVÉS EN IDADE ESCOLAR – XOGADE (SANTIAGO).

O pasado sábado 23 de Xaneiro tivo lugar, en xornada de mañá, a  Fase Intercomarcal do “Campionato de Campo a Través en Idade Escolar – Xogade”. Os nosos pequenos acudiron a esta cita disputada no parque da Alameda de Santiago de Compostela, entre os que tiñamos varios Equipos clasificados e dous atletas a nivel individual. A proba deu comezo en torno ás 11:00 disputando distintas carreiras nun circuito marcado na mesma Alameda.

Resumo da xornada :

Benxamín Feminino (600 m)

Nombre

Pto Dorsal Tiempo
CARMEN C. 11 1757

2.27

ALBA

12 1760 2.27
AINOA L. 13 1758

2.29

SOFI

23 1755 2.39
ENMA 28 1756

2.46

SARA

30 1759 2.48

Benxamín Masculino (600m)

Nombre

Pto Dorsal Tiempo
ANTÓN 5 1753

2.19

MARTÍN

10 1751 2.24
JORGE IGLESIAS 11 1750

2.25

YERAY

20 1749 2.33
MARIO R. 28 1752

2.39

Alevín Feminino (800 m)

Nombre

Pto Dorsal Tiempo
CARMEN 1 1770

3.00

SOFI D.

7 1767 3.14
CANDELA C.R. 10 1772

3.21

AINOA G.

12 1769 3.22
ANA 18 1771

3.30

NOE

19 1768

3.31

Alevín Masculino (1200 m) 

Nombre

Pto Dorsal Tiempo
MATEO C. 5 1766

4.49

MARCO

6 1764 4.50
DANI 25 1765

5.19

NOÉ

34 1761 5.33
SANTI 43 1762

6.45

Infantil Feminino (1200 m)

Nombre

Pto Dorsal Tiempo Rec. Club
XIANA 6 1774 4.41

RC

Infantil Masculino (1800 m)

Nombre

Pto Dorsal Tiempo
NICOLÁS 27 1773

6.53

Cadete Masculino (3500 m)

Nombre

Pto Dorsal Tiempo Rec. Club
CARBALLAL 5 1775 11.51

RC

MANUEL

14 1776 12.48
SUEVOS 33 1778

16.19

PAULO

35 1779 16.40

 

Finalizada esta Segunda Fase, as clasificacións quedan da seguinte maneira :

  • 1º Posto, o Equipo Alevín Feminino con 30 Ptos.
  • 2º Posto, o Equipo Benxamín Masculino con 46 ptos.
  • 3º Posto , o Equipo Alevín Masculino con 71 Ptos.
  • 3º Posto, o Equipo Benxamín Feminino con 53 Ptos.
  • 4º Posto, o Equipo Infantil Masculino con 52 Ptos.

 

 

Pasan para a seguinte rolda, o Campionato Provincial, os dous mellores equipos de cada categoría e os oito clasificados individualmente que non formen parte dos equipos clasificados :

  • O Equipo Alevín Feminino
  • O Equipo Benxamín Masculino
  • Mateo C. e Marco (Alevíns Masculino)
  • Xiana (Infantil Feminino)
  • Carballal (Cadete Masculino)

 

 

FELICITAR A TOD@S POR ESE GRAN ESFORZO E RESULTADOS OBTIDOS.

 

NORABOA TAMÉN AO MAGNIFICO CADRO DE ADESTRADORES QUE TEMOS E QUE ESTÁN DETRÁS DE TODOS ESES LOGROS TRABALLANDO ARREO COS NOSOS RAPACES.