Campionato de Campo a Través en Idade Escolar – Fase Zonal.

O pasado sábado 12 de Decembro tivo lugar, en xornada de mañá, a 1ª Fase do “Campionato de Campo a Través en Idade Escolar”.

Os nosos pequenos acudiron a esta cita disputada no parque da Alameda de Santiago de Compostela, que reuniu ó redor de 400 rapaces da zona.

A proba deu comezo en torno ás 11:00 disputando distintas carreiras nun circuito marcado na mesma Alameda, enchendo así de vida o entorno e despertando o asombro dos demáis paseantes da zona.

Destacou a gran participación da nosa Escola :

 

Benxamín Feminino (500 m) :

Equipo A (2º)

Equipo B (6º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
ALBA 9 1120 2.08

4.16

AINOA

10 1118 2.08 4.16
SARA 11 1119 2.11

4.22

SOFI

15 1115 2.13 4.26
ENMA 20 1116 2.14

4.28

CAYETANA

23 1124 2.18 4.36
NOA 27 1121 2.22

4.44

CARMEN G.

29 1122 2.23 4.46
ALEJANDRA 32 1123 2.28

4.56

 

Benxamín Masculino (500 m) :

Equipo A (1º)

Equipo B (8º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
ANTÓN 3 1109 1.52

3.44

MARTÍN

4 1107 1.55 3.50
JORGE IGLESIAS 11 1106 1.59

3.58

YERAY

16 1105 2.03 4.06
MARIO R. 22 1108 2.06

4.12

ASIER

30 1110 2.10 4.20

XABI

32 1112 2.12 4.24
PELAYO 33 1113 2.12

4.24

DAVID

53 1204 2.52 5.44
MAXIN 56 1111 2.54

5.48

RUBEN

59 1114 2.57

5.54

 

Alevín Feminino (600 m) :

Equipo A (1º)

Equipo B (4º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
CARMEN 1 1140 1.49

3.02

SOFI D.

7 1136 1.58 3.17
CANDE 8 1141 1.58

3.17

CANDELA C.R.

10 1145 2.02 3.23
AINOA 11 1138 2.03

3.25

LÍA

12 1148 2.03 3.25
ANA 13 1143 2.03

3.25

NOE

17 1137 2.06 3.30
VALENTINA 21 1139 2.09

3.35

MARTA

33 1146 2.20 3.55
ANTÍA 45 1142 2.47

4.38

 

Alevín Masculino (800 m) :

Equipo A (3º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
MATE 5 1130 3.02

3.48

MARCO

9 1128 3.08 3.55
IAGO 11 1127 3.08

3.55

NOÉ

25 1125 3.21 4.11
DANI 29 1129 3.26

4.18

SANTI

31 1126 3.28 4.20
MATEO S. 39 1133 3.33

4.26

NICO

47 1135 3.46 4.43
CARLOS 51 1132 3.51

4.49

IVAN

58 1203 3.56

4.55

 

Infantil Feminino (800 m) :

Equipo A (4º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
XIANA 4 1161 2.57

3.41

ÁNGELA

17 1160 3.09 3.56
ANA MANSO 31 1163 3.26

4.18

CELIA

57 1162 4.00

5.00

 

Infantil Masculino (1.200 m) :

Equipo A (5º)

Equipo B (10º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
NIC 6 1154 4.28

3.43

GORKA

18 1159 4.43 3.56
PABLO R. 21 1153 4.45

3.58

PABLO

25 1151 4.53 4.04
XURXO R. 29 1156 4.57

4.08

MARTIN R.

34 1149 5.02 4.12
RAUL 37 1152 5.09

4.18

MATEO R.

44 1150 5.14 4.22
PABLO M. 58 1158 5.44

4.47

MANUEL BERMÚDEZ

65 1157 6.31

5.26

 

 

Cadete Feminino (1.200 m) :

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
BELÉN 12 1170 5.16

4.23

 

Cadete Masculino (2.500 m) :

Equipo A (4º)

Nombre

Pto Dorsal T.Oficial Ritmo
CARBALLAL 5 1164 8.41

3.28

MANUEL

19 1165 9.29 3.48
MAURO 29 1166 10.12

4.05

 

Finalizada esta Primeira Fase, as clasificacións para a seguinte ronda quedan da seguinte maneira :

Clasifícanse de forma Individual :

Antón (3º Benxamín Masculino)

Martín (4º Benxamín Masculino)

Carmen (1ª Alevín Feminino)

Sofi D. (7ª Alevín Feminino)

Cande (8ª Alevín Feminino)

Mate (5º Alevín Masculino)

Xiana (4ª Infantil Feminino)

Nic (6º Infantil Masculino)

Carballal (5º Cadete Masculino)

 

Clasifícanse por Equipos :

Equipo A-Benxamín Feminino (2º)

Equipo A-Benxamín Masculino (1º)

Equipo A-Alevín Feminino (1º)

Equipo A-Alevín Masculino (3º)

 

 

 

¡¡NORABOA A TOD@S!!

Vémonos na próxima Fase do Campionato de Zona que se disputará o vindeiro sábado 23 de Xaneiro neste mesmo circuito.

¡¡ÁNIMO RAPACES!!

 

 

Aproveitamos para mencionar os Equipos que se clasificaron para a Fase Final Autonómica da Liga Galega Escolar Federada en Pista que se disputará o próximo sábado 16 de Xaneiro no Pazo dos Deportes de A Coruña :

Equipo Benxamín Feminino

Equipo Benxamín Masculino

Equipo Alevín Feminino

¡¡ALÍ ESTAREMOS!!