Primeira toma de contacto coas pistas co “III Trofeo Atletismo Millaraio”.

BET8

Primeira toma de contacto da tempada coas pistas.

O Clube de Atletismo Millaraio organizou, coa colaboración do Comité de Xuices da Federación Galega de Atletismo da Delegación de Santiago e da Universidade de Santiago de Compostela, a “III Edición do Trofeo Atletismo Millaraio” que se celebrou o pasado sábado día 7 de Novembro nas pistas do Estadio Universitario de Santiago e que reuniu preto de 500 atletas de tódalas categorías, achegados dende diversos puntos de Galicia para participar en diversas probas de velocidade, medio fondo, fondo e concursos de salto e lanzamento.

A Anticipación da data do evento, permitiu una primeira toma de contacto con estas disciplinas e porse a proba de cara a tempada de pista cuberta.

Os resultados foron máis que satisfactorios, pois ademáis de moitas melloras nas marcas persoais (MMP), tamén se estableceron novos récors do Clube (RC); tal foi o caso,entre outros, de Nere que, cunha marca de 8.17 nos 60 m.l, quedou a dúas centésimas da mínima para acceder ao Campionato de España, estipulado en 8.15 .

Deste xeito, os nosos pequenos conseguiron un total de 14 Medallas ( 2 Ouros, 7 Pratas e 5 Bronces) e 6 cuartos postos, non menos importantes,así como a participación dos demáis atletas pola súa brillante actuación e esforzo realizado .

E non nos podemos esquencer dos máis pequerrechos, que tamén tiveron o seu momento de gloria puidendo participar nunha proba de 50ml carente de clasificación por non ser unha categoría federada.

Resultados obtidos polos nosos pequenos :

50ml Benxamín Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
2 YERAI Benj-M 8.91 MMP
9 MARIO R. Benj-M 10.24 9.81 MMP
14 PELAYO Benj-M 10.21 MMP

50ml Benxamín Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
3 CARMEN C. Benj-F 8.85 8.98
4 AINOA LAGO Benj-F 9.35 9.02 MMP
9 ALBA Benj-F 9.66 MMP
10 SARA Benj-F 10.22 9.75 MMP
12 NOA Benj-F 10.12 MMP
13 SOFI Benj-F 10.17 MMP
14 CARMEN G. Benj-F 10.21 MMP
19 ALEJANDRA Benj-F 10.50 MMP

60ml Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
1 PABLO Inf-M 8.84 8.69 MMP
2 NIC Inf-M 9.60 8.90 MMP
4 BIEITO L-M 8.14 MMP RC
9 MANUEL Cad-M 8.83 MMP
9 GARCÍA Alev-M 10.02 MMP
13 PAULO Cad-M 9.27 MMP
13 MATE Alev-M 10.74 10.07 MMP
14 NOÉ Alev-M 10.33 MMP
15 MAURO Cad-M 9.37 MMP
17 MARTÍN ROSENDE Inf-M 9.97 MMP
18 MATEO S. Alev-M 10.83 MMP
24 MATEO R. Inf-M 10.80 11.04
26 MANUEL BERMÚDEZ Inf-M 13.78 MMP

60ml Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
1 NERE Cad-F 8.48 8.17 MMP RC
2 SOFI D. Alev-F 9.19 MMP
12 ANTÍA IGLESIAS Cad-F 9.68 MMP
13 VALENTINA Alev-F 10.73 10.41 MMP
14 LÍA Alev-F 11.08 10.45 MMP
18 ANA ROSENDE Alev-F 10.73 MMP
19 AINOA G. Alev-F 10.74 10.75
22 CANDELA Alev-F 10.90 MMP

500ml Benxamín Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
2 YERAI Benj-M 1:55.47 MMP
6 MARIO R. Benj-M 2 :10.95 2:04.69 MMP
7 PELAYO Benj-M 2:07.96 MMP

500ml Alevín Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
2 MATE Alev-M 1:45.15 1:36.29 MMP RC
5 MARCO Alev-M 1:47.87 1:42.01 MMP
6 GARCÍA Alev-M 1:43.98 MMP
8 DANI Alev-M 1:48.07 1:48.73

500ml Alevín Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
3 CARMEN Alev-F 1:40.50 1:37.72 MMP
4 SOFI D. Alev-F 1:49.39 1:41.96 MMP
6 CANDE Alev-F 1:52.20 1:45.13 MMP
10 CANDELA Alev-F 1:50.60 MMP
13 ANA ROSENDE Alev-F 1:54.13 MMP
16 NOE Alev-F 2:06.09 1:58.77 MMP

1000ml Infantil Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
5 PABLO R. Inf-M 3:45.70 3:41.39 MMP
16 MARTÍN ROSENDE Inf-M 4:09.96 MMP

1000ml Infantil Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
4 XIANA Inf-F 3:56.81 3:41.55 MMP
8 ÁNGELA Inf-F 3:53.68 3:55.56

3000ml Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
4 IAGO P. L-M 11:16.42 MMP

Lonxitude Benxamín Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
3 CARMEN C. Benj-F 2.36 2.40 MMP
5 SARA Benj-F 2.23 MMP
6 AINOA LAGO Benj-F 1.72 2.16 MMP
7 ALEJANDRA Benj-F 2.02 MMP
9 SOFI Benj-F 1.89 MMP
11 CARMEN G. Benj-F 1.69 MMP
13 NOA Benj-F 1.46 MMP

Lonxitude Alevín Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
5 MARCO Alev-M 2.67 3.23 MMP
12 MATEO S. Alev-M 2.21 2.54 MMP
17 NOÉ Alev-M 2.14 2.30 MMP

Lonxitude Alevín Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
2 CARMEN Alev-F 3.53 MMP RC
12 CANDE Alev-F 2.56 2.61 MMP
13 AINOA G. Alev-F 2.37 2.55 MMP

Lonxitude Infantil Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
3 PABLO Inf-M 4.26 MMP RC
6 NIC Inf-M 3.51 3.66 MMP

Lonxitude Infantil Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
7 XIANA Inf-F 3.06 3.33 MMP
17 ÁNGELA Inf-F 2.96 MMP

Lonxitude Cadete Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
6 MAURO Cad-M 3.57 MMP
7 PAULO Cad-M 3.28 MMP

Lonxitude Cadete Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
16 ANTÍA IGLESIAS Cad-F 2.57 MMP

Peso 2kg Alevín Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
4 DANI Alev-M 5.10 MMP

Peso 2kg Alevín Feminino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
2 VALENTINA Alev-F 6.24 6.03
6 LÍA Alev-F 4.43 MMP
9 NOE Alev-F 4.22 MMP

Peso 3kg Infantil Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
8 PABLO R. Inf-M 5.46 MMP RC
11 MANUEL BERMÚDEZ Inf-M 2.97 MMP

Peso 4kg Cadete Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
6 MANUEL Cad-M 5.03 MMP RC

Peso 5kg Xuvenil Masculino

Pto.Cat Nombre  Categoría Marca Ant. Marca MMP RC
3 BIEITO L-M 5.40 MMP RC

 

SAM_2518-tile

 

Pero isto non fixo máis ca comezar, o vindeiro sábado 21 de Novembro dará comezo a Liga Escolar Federada para as categorías Benxamín, Alevín e Infantil.

¡¡NORABOA A TOD@S E ÁNIMO RAPACES!!